Постійне посилання: http://cvnews.cv.ua/post/view/1679760465-perehodimo-na-litniy-chas-koli-i-navischo-perevodyat-strilki-2023-roku
В Україні прийнято двічі на рік переводити час. Восени час переводять на годину назад в останню неділю жовтня. Цей час вважається природним для України. А у березні час переводять на годину вперед - такий час називають літнім.
Багато українців виступають проти переведення годинника і не бачать користі в цій процедурі. Незважаючи на всі суперечки, поки що скасування процедури не ухвалене Верховною Радою. Тому УНІАН з'ясовував, коли переводять годинник на літній час в 2023 році, і як це впливає на здоров'я.
Коли переводять годинник на літній час 2023
Перехід на літній час проводять щорічно в останню неділю березня. У 2023 році це 26 березня. Годинник переводять на одну годину вперед о 4:00.
Як переводиться на літній час техніка
Смартфони, розумні годинники та інша сучасна техніка переходять на новий час автоматично. Але деякі старі "кнопкові" телефони, а також механічний годинник потрібно переводити вручну.
Навіщо переходити на літній час - плюси і мінуси
Перехід на зимовий і літній час двічі на рік застосовується приблизно в 70 країнах світу. Україна переводить годинники з 1981 року. Прихильники цієї процедури називають такі плюси:
Противники переведення годинників вважають, що ця процедура лише шкодить Україні. Ось їхні аргументи:
В Україні кілька разів хотіли скасувати переведення годинників. Але щоразу Верховна Рада провалювала голосування.
Вчені і лікарі вважають, що перехід на літній час однозначно шкодить самопочуттю. У країнах, де переводять час, були помічені такі негативні наслідки для здоров'я:
Щоб легше пережити процедуру, намагайтеся лягати спати раніше, ніж зазвичай. Перед сном провітрюйте кімнату, а вранці снідайте, щоб швидше запустити організм.
Що буде, якщо не переводити годинник
У переведення годинників двічі на рік багато супротивників в Україні. Але відмова від цієї процедури призведе до деяких незручностей. Справа в тому, що Україна - велика за площею країна. Відстань між західними і східними областями занадто велика, щоб жити в одному часовому поясі весь рік.
Приміром, якщо залишити літній час назавжди і не переходити на зимовий, то в Ужгороді взимку схід Сонця буде лише о 9:20, і його жителям доведеться йти на роботу і в школу в темряві.
А якщо залишити незмінним зимовий час, то влітку в Харкові схід Сонця буде о 3 годині ночі, а захід - о 19:47. В результаті півночі буде занадто світло, а темніти буде майже як взимку.
Теоретично вирішити цю проблему можна, якщо розділити територію України на два часові пояси.
чернівці
новини чернівців
чернівецькі новини
новини буковини
годинник
перехід на літній час
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи