Постійне посилання: http://cvnews.cv.ua/post/view/1715839327-u-chernivcyah-obrali-novogo-rektora-nacionalnogo-universitetu-foto-video
Вибори ректора Чернівецького національного університету відбулися 15 травня в приміщенні закладу. Загалом свої кандидатури подали четверо науковців. За кандидата Руслана Білоскурського проголосували 766 виборців, це 52,7 % від усіх.
За Ольгу Мартинюк — проголосували 285 людей. За Мирослава Заячука проголосували 173 людини. Андрія Самілу підтримали 118 виборців.
Не підтримали жодного кандидата 13 виборців, ще 7 бюлетенів комісія визнала не дійсними, повідомляє «Суспільне. Чернівці». Усього участь в голосуванні могли взяти майже 1500 людей – це науковці, викладачі закладу, частина студентів та допоміжний персонал. На вибори прийшли 1362 виборців.
Також планувалася, що можливо змагатися конкурентам доведеться в другому турі, однак Руслан Білоскурський набрав понад половину з усіх голосів, тож автоматично він переміг в першому турі виборів. Наразі результати голосування передадуть в міністерство освіти України. Після їх опрацювання, міністерство має укласти контракт на посаду ректора з переможцем. Чинний ректор Роман Петришин не брав участь у виборах як кандидат.
У Руслана Білошицького є також політична кар’єра. У 2015 році він балотувався до Чернівецької міської ради від політичної партії «Зелений тризуб». Після голосування Руслана Білоскурського ради не обрали. За даними громадського руху «Чесно», у 2020 році пройшов до міськради за списками партії «Єдина альтернатива». Наразі він залишається депутатом від фракції «Єдина альтернатива», яка є найбільшою в раді. Від цієї партії на посаду міського голови балотувався та переміг Роман Клічук.
Білоскурський є співзасновником Шумпетерівської школи інновацій, яку відкрили у Чернівцях у 2021 році, щоб допомагати підприємцям розвивати навички управління та організації.
Що обіцяє:- впровадження цифрових технологій, мінімізацію паперового документообігу;- підтримку волонтерської діяльності;- центр соціально-психологічної підтримки й інтеграції ветеранів;- запровадження серії нагрудних знаків "Юрій Федькович", "Костянтин Томащук", "Степан Смаль-Стоцький", "Йозеф Шумпетер", "Євген Ерліх" за вклад у розвиток вишу;- інклюзивність і безбар’єрність;- проєктор у кожну аудиторію;- ремонт й оновлення спортзалів та ігрових майданчиків;- ремонт студентських гуртожитків;- пошук меценатів для реставрації резиденції;- модернізацію наукової бібліотеки та ботанічного саду;- сучасний інноваційний музей історії вишу.
Вибрано елементів :
Перетягніть файли сюди, щоб завантажити
або
Максимальний розмір файлу : 50 Мб
Вибрані елементи